21 жовт. 2014 р.

Проблеми Умов прийому 2015 року

Затверджені Умови прийому, опубліковані на сайті МОН України, містять неточності та недопрацьовані питання

Мої вітання, шановні читачі!

Сьогодні уважно, як кажуть, на свіжу голову, прочитав Умови прийому на навчання до ВНЗ України в 2015 році, затверджені наказом МОН України від 15.10.2014 року №1172.

Ну що Вам сказати? Якщо культурно - "Умови" досить сирі. Є неточності, недоречності, немає деяких необхідних пунктів.

Виписав 17! пунктів, що викликали у мене запитання.

Наприклад:

Абзац 5 пункту 1 розділу І “Загальні положення”:
- конкурсний бал - сума балів вступника за кожен сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножені на вагові коефіцієнти, сума, яких дорівнює одиниці. До конкурсного балу додатково додаються бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.

Пункт 2 розділу VII “Організація і проведення конкурсу”:
конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів (балів вступних екзаменів) відповідного рівня, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення) та середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту. Бали за особливі успіхи нараховуються з урахуванням коефіцієнтів відповідно абзацу 22 пункту 2 розділу IV цих Умов.

Таким чином - маємо два різних визначення. І яке з них варто використовувати при обчиленні конкурсного балу - невідомо.

Або таке:

Пункт 10 розділу V “Прийом документів від осіб, які вступають на навчання для здобуття ступеня бакалавра за скороченими програмами відповідно до пункту 3 розділу III цих Умов закінчується о 18.00 годині 24 липня. Фахові вступні випробування проводяться з 25 липня до 01 серпня”.

Як Ви бачите - у цьому пункті є посилання на пункт 3 розділу ІІІ, де має йти мова про вступників на бакалаврат на основі молодшого спеціаліста.

Але у даному пункті мова йде про вступ на молодшого спеціаліста випускниками профтехучилищ: “Вищі навчальні заклади мають право приймати на перший курс (зі скороченим терміном навчання) або другий курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за умови вступу на споріднену спеціальність”.

Сподіваюсь, що у погоджених з Мін'юстом Умовах прийому на навчання до вищих навчальних закладів в 2015 році ці та інші суперечливі та незрозумілі питання знайдуть своє вирішення.

А Вам, шановні читачі, скажу таке:
- поки не буде погоджених в Мін'юсті Умов прийому - орієнтуватися на опубліковані зараз на сайті МОН не варто - тільки нерви собі попсуєте.

А взагалі - головними для Вас при вступі у 2015 році будуть Правила прийому конкретних ВНЗ, а не Умови. А "Правила прийому" ВНЗ мають опублікувати до 1 грудня 2014 року. Так що - трошки часу у нас з Вами ще є ;)

Щиро Ваш
автор освітнього блогу "Учись"




Підпишіться на оновлення - введіть свій e-mail:
Якщо Вам сподобався цей матеріал, Ви можете допомогти просуванню освітнього блогу "Учись", розмістивши посилання на нього в одній із соціальних мереж. Дякую!