23 груд. 2014 р.

Платне навчання обкладають додатковими податками?

Допоможіть розібратися у ситуації, шановні колеги

Мої вітання, шановні читачі!

Сьогодні, 23 грудня 2014 року, Кабміном Верховній Раді України "надано для ознайомлення" законопроект №1578 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".

"Не цікаво і не має відношення до освіти" - скажете Ви.

Я теж так думав, аж поки не дійшов до цікавого пункту цього законопроекту, а саме: "50) у пункту 197.1 статті 197: підпункти 197.1.2 та 197.1.5 виключити;"

Все б нічого, та давайте подивимося - що ж то за підпункт такий?

Пункт 197.1 статті 197 Податкового кодексу України: "197.1. Звільняються від оподаткування операції з:"

Ну а підпункт 197.1.2. - це
"постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках. До таких послуг належать послуги з:
а) виховання та навчання дітей, які постачаються дитячими музичними та художніми школами, школами мистецтв, будинками культури (гра на музичних інструментах, хореографія, образотворче мистецтво, гуртки (факультативи) іноземних мов, комп'ютерного навчання);
б) утримання, виховання та навчання дітей у дошкільних навчальних закладах як у межах обсягу, установленого навчальними планами і програмами, так і понад зазначений обсяг;
в) усіх видів освітньої діяльності, які постачаються загальноосвітніми навчальними закладами I-III ступенів;
г) усіх видів освітньої діяльності, які постачаються професійно-технічними навчальними закладами;
ґ) усіх видів освітньої діяльності, які постачаються вищими навчальними закладами I-IV рівнів акредитації, у тому числі для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти;
д) навчання слухачів підготовчих відділень вищих навчальних закладів;
е) повторного вивчення відрахованими студентами (курсантами) окремих дисциплін і курсів з подальшим складенням іспитів;
є) навчання аспірантів і докторантів;
ж) приймання кандидатських іспитів;
з) надання наукових консультацій для осіб, які підвищують кваліфікацію самостійно;
и) довузівської підготовки;
і) проведення лекцій з питань науки і техніки, культури та мистецтва, фізичної культури і спорту, правових знань, туризму і краєзнавства;
ї) надання консультацій для учнів, вихованців, студентів, курсантів понад обсяги, встановлені навчальними планами і програмами, для аспірантів, докторантів;
й) організації літніх мовних курсів, шкіл, семінарів; групових та індивідуальних занять фізичною культурою та спортом на стадіонах, у спортивних залах і плавальних басейнах, на тенісних кортах для дітей, учнів і студентів;"

Наскільки я розумію - тепер ПДВ буде накладатися на вартість контрактного навчання?
Якщо так - щось мені підказує, що на суму цього податку мінімум підніметься вартість такого навчання в Україні. Відповідно - цей податок ляже на плечі студентів-контрактників та їх батьків.

Цікаво, а державні навчальні заклади у частині отримання коштів за контрактне навчання теж будуть оподатковуватися, якщо цей законопроект проголосують?

Можливо є фахівці, які зможуть проконсультувати з цього питання? Чи взагалі - я "дую на холодне" і нічого такого не буде, а буде лише "покращення умов ведення бізнесу в Україні з одночасним підвищенням показників України в міжнародних рейтингах, а також підвищення ефективності використання ресурсів економіки"? (цитата з пояснювальної записки до законопроекту №1578).

Щиро Ваш
автор освітнього блогу "Учись"




Підпишіться на оновлення - введіть свій e-mail:
Якщо Вам сподобався цей матеріал, Ви можете допомогти просуванню освітнього блогу "Учись", розмістивши посилання на нього в одній із соціальних мереж. Дякую!